اشتیاق سرمایه گذاران در بازار طلا

به گزارش سایت طلا به نقل از کیتکو، یک تاجر مستقر در ایالات متحده گفت: از دیدگاه من با وجود تداوم مشکلات در منطقه یورو، سرمایه گذاران همچنان مشتاقند تا در بازار طلا معامله کنند و همین موضوع میتواند منجر به افزایش بهای طلا در روزهای آتی شود.
تجزیه و تحلیل بازار طلا توسط تحلیلگر بازار کالا و انرژی در رویترز، وانگ تائو، حاکی از روند صعودی نرخ طلا در این هفته تا سطح 1613 دلار در هر اونس خواهد بود.

برپایه این گزارش، داده های ضعیف اقتصادی ایالات متحده در هفته گذشته، اشتیاق سرمایه گذاران را در بازار طلا چند برابر کرده است و دلالان این بازار پیش بینی کردند، بهای طلا در روزهای آینده همچنان روند صعودی خواهد داشت.
کمیسیون معاملات آتی طلا و کالاهای تجاری، اعلام کرد: حجم معاملات آتی طلا در روزهای اخیر همراه با افزایش بوده است.
بزرگترین صندوق بین المللی حمایت از معاملات طلا
SPDR گفت: حجم منابع این صندوق در این روزها با رشد 1 درصدی همراه بوده است و به 1،236.013 تن رسید، که بالاترین سطح از اواخر ماه ژانویه بود.

گزارش سایت طلا می افزاید، تضعیف نرخ دلار و تشدید عدم قطعیت بدهی های مستقل اروپا، موجب ایجاد یک پس زمینه مساعد برای رشد نرخ طلا در برابر سبد ارزهای اصلی شده و در برابر سرمایه گذاران به عنوان بهترین و معتبرترین کالا شناخته شده است.
انتظار میرود با شروع فصل عروسی در هند، قیمت طلا به اوج خود رسد و تقاضای موسمی طلا روز به روز افزایش یابد.

گفتنی است، بهای نقره به 39 دلار و 61 سنت در هر اونس رسید، که بالاترین حد خود از چهارم ماه می بود، که در آن تاریخ به 39 دلار و 61 سنت رسیده بود و با رشد 0.9 درصدی مواجه شد.
نقره در بازار ایالات متحده 1.5 درصد رشد کرد و با نرخ 39 دلار و 64 سنت در هر اونس معامله شد./م2 منبع: کیتکو

/ 0 نظر / 10 بازدید