مشکلات منطقه یورو-بازار سهام و نرخ دلار باعث رشد طلا شد

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، بهای طلا امروز در بازار سنگاپور به بالاتر از 1550 دلار در هر اونس رسید.
سرمایه گذاران در مقابل گسترش بحران مالی منطقه یورو در ترس و هراس به سر میبرند و از دارایی های پر مخاطره فاصله گرفتند، از سوی دیگر، با وجود قدرت گرفتن دلار آمریکا، ولی بازار سهام وال استریت سقوط کرد، که همین موضوعات بر تصمیم گیری سرمایه گذاران مبنی بر سرمایه گذاری در یک بازار امن و مطمئن تاثیر گذاشته و آنان بازار طلا را برای معاملات خود انتخاب کردند، که منجر به سیر صعودی بهای این فلز گرانبها شد.

براساس این گزارش، وزرای مالی منطقه یورو، نسبت به راه وام های ارزانتر، در تاریخ سررسید طولانی مدت و انعطاف پذیرتر از صندوق نجات، برای کمک به یونان و سایر بدهکاران اتحادیه اروپا اقداماتی کردند.
دولتمردان اروپایی در تلاش هستند تا در مقابل سرایت کردن مشکلات مالی به مناطق دیگر، به خصوص ایتالیا و اسپانیا ایستادگی کرده و از گسترش این معضل جلوگیری کنند.
در روز گذشته وزیران 17 کشور بزرگ اروپایی برای حفاظت از ثبات ارزس در منطقه یورو قسم ساد کردند تا هر چه سریعتر اقدامات جدیدی را ارائه دهند.

گزارش سایت طلا حاکیست، ناتالی رابرتسون، تحلیلگر کالا در ANZ گفت:احتمالا ما شاهد افزایش ریسک گریزی در بازارهای تجاری خواهیم بود، زیرا نگرانی مربوط به رشد بدهی ها در اروپا رو به گسترش است و سرمایه گذاران ترجیح میدهند ثروت خود را در بازار طلا سرمایه گذاری کنند.
وی افزود: ولی از سوی دیگر، رشد ارزش دلار، میتواند باعث کاهش حجم معاملات طلا در بازارهای جهانی و افت نرخ آن گردد. /م2 منبع: رویترز

/ 1 نظر / 13 بازدید
f

خوبی ؟ وبلاگ جالبی داری من هم یه سایت دارم اگه دوست داشتی بهم یه سر بزن راستی اگه مایل بودی منو به اسم بهترین های ایران لینک کن و بهم خبر بده تا منم شمارو لینک کنم . ممنون www.bestiran.ir