بانک مرکزی: قطع معاملات درهمی با امارات صحت ندارد

به گزارش سایت طلا به نقل از خبرگزاری فارس روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: عطف به خبر منتشره در برخی رسانه های جمعی مبنی بر ممنوعیت گشایش اعتبار برای کالاهای وارداتی از امارات متحده عربی و قطع معاملات درهمی با امارات به اطلاع می رساند، مطالب منتشره صحت نداشته و تکذیب می گردد.

بانک مرکزی در خاتمه تأکید کرده است،معاملات ایران با کشور مذکور کمافی السابق در چارچوب حفظ منافع ملی برقرار می باشد.

به گزارش فارس، محمد رضا رحیمی نیز در روزهای اخیر در این خصوص به خبرنگار فارس گفته بود: امارات تحت تاثیر فشار آمریکا کاری کرده که به ضرر ما نیست بلکه به ضرر خودش است؛ امارات در واقع در کنار ایران، امارات شد.
معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امارات متحده عربی تحت فشار آمریکا اقداماتی را علیه ایران انجام داده که به صلاحش نیست گفت: از مسئولان اماراتی به‌ویژه حاکم دوبی می‌خواهیم زیر بار فشار آمریکا نرود.
رحیمی تاکید کرد: کشور ما تا به حال نشان داده که قادر است امور داخلی خود را جمع‌و‌جور کند و قادریم شدیدترین تحریم‌ها را دور بزنیم همان‌طور که تا به حال این کار را انجام دادیم.
معاون اول رئیس جمهور به سابقه تحریم ایران در سال‌های گذشته اشاره و تصریح کرد: دفعه اولمان نیست که تحریم شدیم؛ ما بعد از انقلاب یکسره به‌ویژه از سوی آمریکا تحریم شده‌ایم.
رحیمی تأکید کرد: البته این تحریم‌ها را هم عقب خواهیم گذاشت؛ ولی امارات اگر وارد این بازی نشود، بهتر است.
معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به این سؤال که آیا روابط تجاری ایران با امارات از امروز متوقف شده است، یا خیر، گفت: خیر، به این سادگی نیست که روابط دو کشور همسایه یکباره قطع شود. به مسئولان این کشور تذکر دادیم که زیر بار فشار آمریکا نروند زیرا به صلاحشان نیست

/ 0 نظر / 23 بازدید