تامین ارز مورد نیاز

به گزارش سایت طلا به نقل از اکو نیوز سید رضا فاطمی امین " با بیان این مطلب افزود: در صندوق توسعه ملی حدود یک میلیارد دلار برای تامین منابع ارزی مورد نیاز واحدهای تولیدی جهت اجرای طرحهای بسته حمایتی بخش صنعت و معدن در قانون هدفمندی یارانه ها اختصاص یافته است.
" فاطمی امین" این اقدام را جهت کمک به اصلاح فرآیندهای تولید ، بالا بردن راندمان و کاهش هزینه تمام شده عنوان وتصریح کرد: در طرح بازسازی بزرگ بیش از 400 بنگاه برای بازسازی و اصلاح فرآیندهای تولید ثبت نام کرده اند و ومعرفی تعدادی از این واحدها به بانک عامل صندوق توسعه ملی آغاز شده است.
وی افزود : سایر متقاضیانی که پرونده شان تکمیل شده است به ترتیب اولویت در کارگروه های مربوطه بررسی و به بانک عامل معرفی خواهند شد.
معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت اضافه کرد: تاکنون 40 واحد نیز متقاضی احداث CHP هستند و نصب و راه اندازی این مولدها زیر نظر پیمانکارانی که صلاحیتشان توسط وزارت صنعت ، معدن و تجارت تایید شده است ، انجام می گیرد.
وی با بیان اینکه با استفاده از CHP در واحدهای تولیدی راندمان تولید برق از کمتر از 40درصد فعلی به بالای 90 درصد خواهد رسید و میزان تلفات انرژی به کمتر از 10 درصد می رسد افزود : با استفاده از مولدهای برق CHP راندمان تولید برق افزایش و هزینه های تولید برق نیز پایین می آید و در نتیجه به کاهش هزینه تمام شده تولید می انجامد.
بر اساس گزارش ، استفاده از مولدهای برق CHP که سوخت گاز را تبدیل به انرژی حرارتی و الکتریکی می کنند به دلیل تولید کمتر گازهای گلخانه ای و افزایش راندمان انرژی در دنیا بسیار رایج است.
بر این اساس و در حالیکه راندمان نیروگاههای تولید برق در حد مطلوب و وکامل نیست اینگونه مولدها در جایی که نیاز به حرارت هست نصب می شود و در نتیجه هدر رفت انرژی به حداقل می رسد و قابلیت انتقال برق تولیدی را نیز دارد.

/ 0 نظر / 22 بازدید