گزارش کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا راه را برای صعود طلا هموار کرد

به گزارش سایت طلا به نقل از کیتکو، معاملات آتی طلا، به دنبال رشد مشکلات بدهی اروپا و پس از نشست اعضای بانک فدرال و گزارش سیستم سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا مبنی بر مطرح کردن محرک های اقتصادی در این منطقه، با روند صعودی همراه بود.
بهای طلا برای تحویل فوری در ماه آگوست، در بخش کامکس نیویورک، با افزایش 22 دلار و 60 سنت و با 1.5 درصد، به 1571 دلار و 80 سنت در هر اونس رسید.
بهای طلا در بالاترین سطح در روز گذشته به 1574 دلار و 30 سنت در هر اونس رسید.قابل توجه است نرخ طلا در زمان رکورد، در تاریخ دوم ماه می، به 1577 دلار و 70 سنت در هر اونس رسیده بود.

براساس این گزارش، به گفته تحلیلگران، طلا در حال حاضر در جایگاه محکمی قرار دارد و با توجه به موقعیت مالی و اقتصادی کنونی، در میان سرمایه گذاران، به عنوان مطمئن ترین و معتبرترین کالا شناخته شده است.
سران اتحادیه اروپا، تمام توجه خود را معطوف به نگرانی های طولانی مدت در مورد سرایت بدهی های منطقه یورو، به خصوص به ایتالیا کرده اند.
در روز گذشته کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی ایالات متحده نشستی داشت که بخشی از این گزارش، مربوط به سیاست های واگذاری در بخش محرکهای اقتصادی بود و با توجه به رشد نرخ تورم در این کشور، این احتمال وجود دارد که محرک های بیشتری را برای مقابله با نرخ تورم و رشد اقتصاد ارائه دهند.

این گزارش حاکیست، رشد سرعت نرخ تورم در آمریکا، منجر به افت نرخ دلار میشود.
شروع ضعف دلار ایالات متحده، به نوبه خود باعث میشود تا تمایل سرمایه گذاران به سمت بازار طلا و سایر کالاهای ریسک گریز بیشتر شود.
برایان دلان، استراتژیست ارشد بازار ارز در بخش فارکس گفت: مذاکرات کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی ایالات متحده مبنی بر اجرای محرک های اقتصادی بیشتر، منجر به ایجاد بار روانی منفی در میان سرمایه گذاران شده و تضعیف نرخ دلار و رشد بهای طلا را باعث میشود.
افزایش نرخ نفت نیز به رشد بهای طلا کمک کرده است، به طوریکه بهای نفت در بخش نایمکس برای تحویل فوری در ماه آگوست، با رشد 1 دلار و 89 سنت، به 97 دلار و 4 سنت در هر بشکه رسید./ منبع: کیتکو

/ 0 نظر / 9 بازدید