ضعف نشانه های اقتصادی آمریکا و تقویت بازار طلا

به گزارش سایت طلا به نقل از سی ان بی سی، بهای طلا امروز در بازار استرالیا تا حدودی ثابت بود و تغییرات محسوسی را شاهد نبودیم.
تداوم چشم انداز منفی برای اقتصاد آمریکا و نگرانی های مداوم مالی در مورد اروپا و بحران بدهی های مستقل در منطقه یورو، تمام مشکلاتی هستند که بازار طلا را دستخوش تغییرات کرده و در اکثر مواقع نقش حمایتی برای این فلز گرانبها دارند.

براساس این گزارش، داده های اشتغال ایالات متحده که در روز جمعه اعلام شد و ضعیف تر از حد انتظار تحلیلگران بود، حاکی از آن است که اقتصاد این کشور به سمت رکود پیش میرود و این میتواند خطر جدی برای دولتمردان آمریکا باشد، ولی این مشکل برای بازار طلا مفید بوده و باعث شد تا نرخ طلا در هفته گذشته 3.9 درصد افزایش یابد، که بهترین هفته خود را نسبت به ماه نوامبر سال 2009 تجربه کرده است.
در این هفته موجی از شاخصهای مهم اقتصادی ایالات متحده اعلام خواهد شد که از آن جمله، تراز تجاری، نرخ خرده فروشی، تولیدات صنعتی و شاخص نرخ مصرف کننده آمریکا را میتوان نام برد، که به احتمال زیاد تاثیرات چشم گیری در بازار ارزها وطلا خواهند داشت.

گزارش سایت طلا حاکیست، دارن هدکوت، مدیر شرکت تجاری اینوستک در استرالیا گفت: در حال حاضر، ما شاهد ضعف اقتصادی ایالات متحده هستیم که یکی از دلایل اصلی رشد نرخ طلا بوده است.
از دیدگاه بلند مدت هم چنان شاخص دلار آمریکا در روندی نزولی و قدرتمند قرار دارد و از نیمه ماه ژوئن دامنه نوسانات آن محدود گردیده است.ذخایر دلار آمریکا در نیمه دوم سال جاری بستگی به تصمیم مقامات بانک مرکزی آمریکا دارد، که در سال جاری نتوانسته اند کارنامه موفقی در خصوص بیکاری، تورم و رشد اقتصادی از خود بجا گذارند و زیر فشار افزایش هر چه زودتر نرخ بهره بانکی هستند.

گفتنی است، بهای طلا امروز در بازار استرالیا تغییر چندانی نکرد و با نرخ 1546 دلار و 10 سنت در هر اونس معامله شد.
بهای نقره با افزایش 0.2 درصد، به 36 دلار و 62 سنت در هر اونس رسید./ منبع: سی ان بی سی

/ 0 نظر / 8 بازدید