صرافی‌های مجاز: خبرهای خوش ارزی در راه است/منتظر اعلام سیاست‌هائیم

به گزارش سایت طلا به نقل از خبرگزاری فارس اوج‌گیری نوسانات ارزی در هفته ‌های اخیر و سرانجام قاچاق اعلام شدن ارز توسط مسئولان بانک مرکزی موجب شده تا کمی از تب بازار ارز کاسته شود.
اعلام سیاست جدید ورود نیروی انتظامی برای کنترل بازار ارز موجب شد تا از فعالیت‌های دلالی در مرکز اصلی خرید و فروش ارز کاسته شود و به دنبال این امر هم سیر صعودی نرخ ارز به خصوص دلار در بازار متوقف شد.
اما قبل از اعلام این سیاست کانون صرافان با صدور اطلاعیه‌ای صرافی‌های مجاز را ملزم کرد تا دلار را با نرخ 1390 تومان خریداری و با نرخ 1400 تومان بفروشند ولی از آنجایی که این ارز در بازار آزاد دارای نرخ 1700 تومان است خرید و فروش ارز در صرافی‌های مجاز عملاً متوقف شده و فقط نرخ این ارز در تابلوها ثبت شده است.
خبرنگار فارس برای پیگیری وضعیت خرید و فروش دلار در صرافی‌های مجاز با تعدادی از فعالان این بخش گفت‌وگو کرد که ماحصل آن خبرهایی درباره کنترل بازار ارز بود.
یکی از این صراف‌ها در این خصوص می‌گوید:‌ به صرافی‌های مجاز اعلام شده تا هفته آینده خبرهای خوش ارزی در بازار منتشر خواهد شد.
وی ادامه می‌دهد: این خبرها پیرامون سیاست شفاف‌سازی نرخ ارز در بازار و توقف اعلام نرخ‌های دستوری برای خرید و فروش ارز است.
این فعال بازار ارز اضافه کرد:‌ اگر این سیاست در بازار اعمال شود خرید و فروش در صرافی‌های مجاز رونق گرفته و از بازار زیرزمینی جلوگیری خواهد شد.
به گزارش فارس، هم اکنون در حواشی خیابان فردوسی دلار با قیمت 1710 تومان فروخته می‌شود و با قیمت 1700 تومان از مردم خریداری می‌شود.
با وجود اعلام رسمی برخورد با دلالان خیابانی امروز هم دلال‌ها به فردوسی آمدند و مشغول خرید و فروش دلار و سایر ارزها هستند.

/ 0 نظر / 23 بازدید