طلا در بازار لندن اوج گرفت

به گزارش سایت طلا به نقل از بلومبرگ، یکی از تحلیلگران بازار طلا در لندن گفت: اگر موقعیت اقتصادی جهان با همین بی ثباتی ادامه یابد، چشم انداز قیمت طلا روندی مثبت خواهد داشت.
بهای طلا در بازار لندن، همراه با افزایش حجم معاملات سرمایه گذاران در بازار این فلز گرانبها، به عنوان یک سرمایه جایگزین، روند صعودی به خود گرفت و از سطح 1500 دلار در هر اونس گذشت.
امروز به دنبال گمانه زنی هایی مبنی بر تغییرات نرخ بهره بانکی توسط بانک مرکزی اروپا و هشدارهای نگران کننده مربوط به رتبه بندی اعتباری یونان، باعث شد تا سرمایه گذاران بازار طلا را بهترین مکان برای معاملات و داراییهای خود یافته و حجم معاملات خود را در این بازار افزایش دهند، که همین موضوع به رشد بهای این فلز گرانبها کمک کرد و سطح آن به بالای 1500 دلار در هر اونس رسید.

گزارش سایت طلا حاکیست، جیمز مور تحلیلگر بازار طلا در لندن گفت: موقعیت این فلز گرانبها (طلا) از ترکیبی از تغییرات نرخ یورو و دلار، پرتلاطم خواهد بود و رابطه این دو ارز با این فلز گرانبها در این اواخر ارتباط تنگاتنگی داشته است، به طوریکه همراه با رشد نرخ دلار، بهای طلا به سرعت کاهش یافته و بالعکس!
وی افزود: روز گذشته به دلیل تعطیلی بازارهای مالی در ایالات متحده، شاهد افت معاملات بازار طلا در این کشور بودیم.
بهای طلا برای تحویل فوری در بازار لندن با افزایش 8 دلار و 12 سنت و یا 0.6 درصد، با نرخ 1495 دلار و 90 سنت در هر اونس معامله شد.
قابل توجه است، در تاریخ یکم جولای، بهای طلا سقوط کرده و به 1478 دلار و 83 سنت، رسید که پایین ترین سطح از تاریخ 17 می، بود.

براساس این گزارش، به گفته اقتصاددانان و بررسی های گروه خبری بلومبرگ، بانک مرکزی اروپا در تاریخ 8 جولای مصادف با جمعه 17 تیرماه، نرخ بهره را تغییر خواهد داد و پیش بینی میشود، نرخ بهره بانکی از 1.25 درصد به 1.5 درصد افزایش خواهد یافت، که احتمالا شاهد رشد تقاضا برای یورو خواهیم بود و طلا از سوی دیگر در تقابل با دلار افزایش خواهد یافت.

شایان ذکر است، بهای نقره برای تحویل فوری در ماه آگوست در بازار لندن با رشد 0.7 درصد به 34 دلار و 12 سنت در هر اونس رسید.
پالادیوم با کمی تغییر به 759 دلار و 50 سنت در هر اونس و قیمت پلاتین با رشد 0.1 درصد، با نرخ 1722 دلار در هر اونس معامله شد

/ 0 نظر / 16 بازدید