واحد پول ملی تدریجی تغییر می‌کند/ ارزش دارایی مردم پابرجا باقی می‌ماند

به گزارش سایت طلا به نقل از خبرگزاری مهر، سیدشمس الدین حسینی امروز در حاشیه مراسم راه اندازی بورس بین المللی نفت در جمع خبرنگاران در مورد حذف 4 صفر از پول ملی گفت: اصلاح واحد پول ملی از اولین مصوبات طرح تحول اقتصادی بود که اجرای آن به پس از هدفمندی یارانه ها موکول شده بود.

سخنگوی اقتصادی دولت با بیان اینکه طرح هدفمندی یارانه ها اجرا و گام اصلی آن یعنی اصلاح قیمتها برداشته شد، افزود: اعلام جزئیات حذف صفها از پول ملی به انجام مطالعات بیشتر واگذار شده است.

وی افزود: روز یکشنبه هفته جاری موضوع حذف 4 صفر از پول ملی براساس گزارشی که بانک مرکزی ارائه کرد در جلسه هیئت دولت به تصویب رسید.

حسینی عنوان کرد: هیئت وزیران بر مصوبات کارگروه طرح تحول اقتصادی صحه گذاشت، یعنی کلیت این تصمیم که چهار صفر از پول ملی حذف شود را تصویب کرد.

وی اظهارداشت: به دلیل اینکه از پشتیبانی مجلس همچون طرح هدفمندی یارانه ها برخوردار باشیم، قرار شد که لایحه ای در این خصوص ظرف یک ماه تدوین و در کمیسیون اقتصادی دولت رسیدگی شود.

لایحه حذف صفرها یکماه دیگر در کارگروه تحول اقتصادی

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: لایحه حذف 4 صفر از پول ملی ظرف یکماه در کارگروه طرح تحول اقتصادی و کمیسیون اقتصادی بررسی می شود و سپس به دولت و پس از آن به مجلس می رود.

حسینی خاطرنشان کرد: اصلاح واحد پول ملی به معنای تغییر ماهوی پول نیست و هرکسی هر سپرده و سکه ای دارد ارزشش را کما فی السابق دارد و خواهد داشت.

واحد پول ملی تدریجی تغییر می‌کند

وی با بیان اینکه واحد پول ملی نیز به صورت تدریجی تغییر خواهد کرد، افزود: مثلا در یک سال یا دو سال ممکن است که دو نوع پول داشته باشیم، ولی وضعیت تبدیل واحد پولی کاملا مشخص است و این کار را با آرامش و با انجام فرآیندهای قانونی دنبال خواهد شد.

وزیر اقتصاد از رسانه ها و مردم درخواست کرد که به اطلاعیه های سخنگویی که در این مورد تعیین خواهد شد، توجه کنند و این کار کما فی السابق سخنگوی واحد و با یک تیم مشخص خواهد داشت.

وی مجری طرح حدف 4 صفر از پول ملی را بانک مرکزی ذکر کرد و افزود: فرزین سخنگوی طرح تحول اقتصادی دولت می تواند در این زمینه اطلاع رسانی کند و من نیز به عنوان سخنگوی اقتصادی دولت از این کار پشتیبانی و حمایت می کنم.

حسینی در مورد نامگذاری واحد پولی جدید گفت: گزینه هایی در این خصوص وجود دارد اما شما نیز می تواند پیشنهاد دهید.

سخنگوی اقتصادی دولت در مورد زمان اجرای این طرح گفت: زمان آن بستگی به مصوبات دولت در این خصوص دارد، این کار در دوره ای صورت می گیرد که امر جایگزینی پول جدید انجام شود.

وی در پاسخ به سئوال دیگری در مورد صندوق توسعه ملی از تعیین هیئت عامل این صندوق خبرداد و گفت: سیاست کلی که به چه طرحهایی وام از محل صندوق اختصاص یابد تعیین شده است اما اینکه به کدام پروژه با چه وثیقه ای وام بدهند هیئت عامل آن را مشخص می کند. وی تاکید کرد: همچنین هیئت امنا طبق قانون سیاستهای کلی و خط مشی ء های صندوق را مشخص می کند./ منبع: http://www.mehrnews.com

/ 1 نظر / 12 بازدید
سارا

با سلام دوست عزیز چرا از سایت جدید و بسیار عالی http://www.mehrstat.com استفاده نمی کنید؟ امکان ایجاد سه نوع استت یکی بصورت دکمه و یکی به صورت خلاصه آمار و آخری مشابه سایت مهراستت که تعداد کاربران آنلاین رو نشون می دهد. بسیار عالی تر از وبگذر و پرشین استت دمو: http://www.mehrstat.com/main_namayesh_amar.php?site=24 دارای آمارگیر بصورت تب های پیشرفته و دقیق+پیج رنک گوگل+رتبه آلکسا