ثبت معاملات ارزی صرافی‌ها در سامانه بانک مرکزی اجباری شد

بانک مرکزی در اطلاعیه ای اعلام کرد: نظر به راه‌اندازی نرم افزار یکپارچه صرافی‌ها به اطلاع می‌رساند ،براساس تصمیمات متخذه، سامانه مذکور به نام "سَنا " –SANA (سامانه نظارت ارز) ثبت شده‌است.لذا کلیه صرافان کشور موظف به ثبت تمامی معاملات ارزی در سامانه "سَنا " می‌باشند.
قابل ذکر است که آمار و تراکنش‌های روزانه صرافی‌ها در سامانه مذکور ثبت و این بانک نسبت به بررسی آمارهای ارسالی بصورت لحظه‌ای اقدام می‌نماید و با صرافی‌هایی که از ثبت معاملات ارزی در سامانه سنا خودداری نمایند ،برخورد قانونی خواهد شد.
ضمناً صرافیهایی که تاکنون موفق به نصب نرم‌افزار یادشده نشده‌اند و یا به هر دلیلی نرم‌افزار نصب شده در صرافی با مشکل مواجه گردیده‌است، طی اطلاعیه بعدی می‌توانند مجدداً مراحل نصب نرم افزار را پیاده نمایند.

بانک مرکزی در اطلاعیه دیگری نیز تصریح کرد: نظر به اهمیت تسریع در نصب نرم‌افزار سنا(سامانه نظارت ارز)، شایسته است جهت نصب نرم‌افزار، اقدامات زیر توسط صرافی‌های محترم صورت پذیرد:
1- نصب نرم‌افزارnet framework 3.5 spl. به یکی از دو روش زیر:
? صرافی‌های محترم می‌توانند این نرم افزار را از مسیر زیر دانلود نمایند:
http://download.microsoft.com/download/6/0/f/60fc5854-3cb8-4892-b6db-bd4f42510f28/dotnetfx35.exe
? نصب نرم افزار فوق با استفاده از پکیج‌های نرم افزاری King،Lordو... موجود در فروشگاه‌های نرم‌افزاری.
2-آدرس https://http://tces.ir/sana-setup.zip را در مرورگرInternet Explorer یا Firefox وارد کرده و فایل مربوطه را روی سیستم خود ذخیره نمایید.
3-فایل ذخیره شده را Unzip کرده و باتوجه به فایل راهنمای موجود در فولدر Client Setup Manual مراحل نصب را انجام دهند.
4-پس از اتمام عملیات نصب مراتب جهت اخذ کد کاربری و رمز عبور از طریق فاکس شماره 22257177-021 به بانک‌مرکزی اعلام شود.
ضمناً جهت نصب صحیح و سریع نرم افزار بهتر است از فرد آگاه به مسائل کامپیوتر کمک گرفته شود. درصورت بروز هرگونه اشکال در مراحل نصب نرم‌افزار با شماره تلفنهای 29952382-29952363 تماس حاصل نمایید.منبع: فارس

/ 0 نظر / 18 بازدید