انتقاد مسئولین اتحادیه از جدا شدن صرافها از این اتحادیه

کشتی آرای ادامه داد : یکسری از صرافی ها هستند که سکه هم می فروشند واین رسته از گذشته تابه امروز زیر نظر اتحادیه بوده است و جدایی آن از اتحادیه امکان پذیر نیست .

اما در همین خصوص رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران به سایت طلا گفت : مجموعه صرافان از اتحادیه طلا وجواهر جدا نمی شوند .
احمد وفادار با اظهار بی اطلاعی از صحبت های قائم مقام بانک مرکزی در خصوص جدائی صرافان از صنف طلا وجواهر گفت : اتحادیه طلا وجواهر از متولیان این رسته کاری می باشند ونظارت اتحادیه بر صرافان طبق قانون مجلس هست نه قانون بانک مرکزی .
وی افزود : بانک مرکزی مجوز خرید وفروش ارز را می دهد و اجازه ندارد برای واحد صنفی که می خواهد تاسیس شود جواز صادر کند وتنها زمانی که مجلس و یا هیئت عالی نظارت دستور دهد آن موقع ما نظارتی بر این رسته نخواهیم داشت .
رئیس اتحادیه طلا وجواهر تهران اذعان داشت : ما به کمک نیروی انتظامی مقابل اقدام غیر قانونی می ایستیم حتی اگر طرفمان بانک مرکزی باشد و اگر کسی می خواهد فعالیتی را شروع کند و مغازه ای را بازکند باید حتما" دارای پروانه کسب باشد وطبق قانون نحوه صدور پروانه کسب ونظارت بر فعالیت صرافی ها بند (ه) ماده (55) قانون نظام صنف کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی که بخواهند به شغل صرافی بپردازند باید ابتدا مجوزهای لازم را از بانک مرکزی جمهوری اسلامی دریافت نمایندوسپس بر اساس ماده 91 قانون نظام صنفی از اتحادیه صنفی زیربط پروانه کسب را دریافت نماید .
وفادار اضافه کرد : این قانون به همه صنف ها مربط می شود وپروانه کسب را اتحادیه ها باید صادر کنند .

منبع: سایت طلا

/ 0 نظر / 11 بازدید